בסל הקניות יש 0 מוצרים

סה”כ: 0.00 ₪

מינימום הזמנה 100 ₪

המשך לתשלום
back1
לחץ כאן לשינוי עיר למשלוח
delivery_icon_blackהמשלוחים
שלנו
locationהסניפים
שלנו
0 shopping_cart
עוגות טורט
text1 text2

עוגות טורט

הדובדבן שבקצפת: עוגות טורט


במבט ראשון, נראה שאין הבדל בין עוגת טורט לבין עוגה פשוטה ורגילה. עם זאת, למרות שהן דומות מאוד, ישנם כמה הבדלים בין שני קינוחי הגורמה הללו שמבדילים אותם אחד מהשני.
בכדי להבין מה הן ההבדלים ומה הם השימושים של כל קינוח, הנה הסבר מפורט על עוגות בסיס לעומת עוגות טורט.

 

עוגות פשוטות ובסיסיות

עוגות, מעצם הגדרתן, הן מזון מתוק, עשוי משילוב של מרכיבים לאחר אפיה, ולרוב ישנה תוספת של עיטורים נפלאים ותוספות טעימות. ניתן למצוא עוגות מסוג זה באירועים מיוחדים כמו ימי הולדת, חתונות, חגיגות ועוד. 
העוגות מגיעות בכל הצורות והגדלים ובעיטור מגוון של תוספות כמו פירות, ממתקים, וסוכריות. חלק מן הטעמים הפופולריים ביותר של עוגות בסיסיות הן עוגת שוקולד, עוגת קטיפה אדומה, עוגת גזר, עוגת שמרים ושילובים רבים נוספים.

ההבדל המהותי בין עוגות טורט לעוגות רגילות הוא השימוש במרכיבים באיכות גבוהה יותר, אשר בדרך כלל הופך אותן ליקרות יותר. השם שלהן נגזר מן המילה הגרמנית "טורט" כלומר עוגה, והן נחשבות למעדן אירופאי מובחר. 
מרבית המתכונים של עוגות מסוג טורט אכן מגיעים מגרמניה, וניתן למצוא בין הטעמים הפופולריים עוגת טורט שוקולד, עוגת מוס שוקולד וטורט אגוז שוקולד.

 

המרכיבים העיקריים של העוגות

אם ניכנס יותר לעובי הקורה נוכל לראות את ההבדל המשמעותי בשימוש במרכיבים. לצורך העניין, עוגה מסורתית מורכבת לרוב מסוכר, ביצים, חמאה וקמח. עוגות טורט לעומת זאת, דורשות שימוש מועט מאוד בקמח ואת מקומו תופס השימוש באגוזים או פירורי לחם. השימוש במרכיבים הללו גורמים לעוגה להיות כבדה יותר ובעלת נפח מבחינת טקסטורה וטעם.

גם מבחינת הבדלים בגודל ניתן לראות פער משמעותי. כאמור, עבור עוגות "רגילות" אנו נוטים להשתמש במרכיב של קמח אשר גורם להן לטפוח ולעלות בזמן אפייה. הצמיחה בגובה גורמת לעוגה לעלות בממוצע סביב 4 ס"מ, ואם מדובר על עוגת שכבות אז התוצאה הסופית תהיה גבוהה במיוחד. עוגות טורט לעומת זאת, הן לרוב נמוכות יותר ובממוצע מגיעות ל-2 ס"מ נוספים בעת הכנתן. 
קונדיטורית "האופה מבגדד" מציעה לכם להתרשם ממגוון עוגות בסיסיות ועוגות טורט בעלות טעמים נפלאים וקסומים. תוכלו לבחון את כל העוגות ומרכיביהן באתר האינטרנט שלנו ולהזמין על פי רצונכם.